Trubky pro zemní plošný kolektor 3

Jaké potrubí pro plošný kolektor?

Plošný kolektor tvořící primární okruh tepelného čerpadla je ziskovou částí celého zařízení. Běžný zemní plošný kolektor představuje pokládku zhruba 500 - 2 000 m polyethylenového potrubí. Proto kvalita potrubí, které je uloženo 1,2 - 1,5 m pod terénem, je zásadní! Dodatečné těsnění ztráty tlaku v systému je téměř nereálné.

Potrubí systému GEROtherm je vyráběno speciálně pro tyto účely. Minimální tloušťka stěny zabezpečuje velmi dobrý přenos tepelné energie, která se přenáší na teplonosnou kapalinu. Vnitřek potrubí je díky moderní výrobě dokonale hladký. Tření v potrubí je tedy vlivem proudění minimální a samotné potrubí přispívá k ekonomickému provozu tepelného čerpadla.


1 položka

Potrubí RC Protect® - modré dle PASS 1075 typ 2 (Ø 40 - 160 mm)

  • od 77,00 Kč Cena bez DPH
  • od 93,17 Kč Cena s DPH
  • od 462,00 KčCena za balení bez DPH

Skladem

Generace PE potrubí RC Protect® PASS 1075 typ 2 je produktem firmy Gerodur, která je lídrem plastařského…Materiál potrubí pro zemní kolektory

Pro zemní plošný kolektor se doporučuje použít potrubí z vysoko-hustotního polyethylenu (HDPE), PE 100, nebo PE 100+ pro pokládku do pískového lože. Kolektor aplikovaný do pískového lože v oblastech se zvodněním, nebo vyšší vlhkostí podloží je možné. V oblastech, kde je suché podloží působí pískový obsyp spíše jako izolátor. Alternativou vhodnou pro pokládku bez pískového lože, je potrubí PE-GT-RC FAST. U tohoto materiálu jsou molekulové vazby provázány a odolávají i přímému dlouhodobému tlaku kamene na stěnu potrubí.